Valus on

Memokraat – Vestlus laste häältest ja demokraatiast

Lugedes ja arutades said kirja mõned märksõnad enda jaoks.

Professionaalne poliitik. Karjäär, soe koht terveks eluks. Ei tähenda aga teema tundmist, haritust jne.

Broilerivabrik (noorpoliitikute organisatsioonid) toodavad samasuguste väärtustega poliitikuid nagu praegused. Seega süsteem läbi selle muutust ei pruugi saada.

Bürokraatia/riigisüsteemi kasvamine läbi aja. Mille eest riik hoolitses 50, 100, 150 aastat tagasi? – Postimees – Jaan Männik: raha palkadeks leiab bürokraatia kärpimisest

Valimisloosungite lühenemine läbi aja. Varsti on ilmselt “TEEME” ka liiga pikk ja “JESS” on parem. Sest valija on ju jobu ja tema tähelepanuvõime on lühike.

Poliitika vastu huvi tundmine, konstruktiivsuse puudumine, üksteisele ära panemine.
ETV – Foorum: 271  – Mina näiteks ei suuda seda kuulata, isegi kui tahan huvi tunda. Ligi viimase aja esinemised on ka väga head näited sel teemal.

Kriis/masu oli liiga nõrk ja poliitikasse pole veel jõudnud. Siis tõuseb uus pesrublica. Ja midagi ei muutu. Või?

Riigieelarve defitsiidis. See solvab mind. Ja kurvastab. Hästi, viidatud Foorumi saates öeldud “riigiaparaat on juba optimeeritud ja sealt rohkem võtta ei saa” (oli oli, aga pole nõus enam üles otsima), ütleme et ongi tõsi. Siis tuleb võtta mujalt. Jah ma olen kolme lapse isa ja seega elab mu pere allpool vaesuspiiri. Ja kindlasti ei saa mu vanaema oma pensionist käia Korful või kus iganes puhkamas iga aasta. Aga minu mure on temaga kokkuleppele jõuda, et ta lubab oma maa peal kartuleid kasvatada ja mina toon talle poest leiba. Lapsetoetuste/pensionite tõus (või vähendamine) peaksid päevakorras olema järelikult. Mis pidu see katku ajal on. Kuuse all on ka elu, minge metsa ja vaadake.

Ohjah. Seosetu. Mõne inimese jaoks on aga see kõik ju elu ja töö. Mõnel lausa elutöö.
Kust tuleb see mees või naine kes ütleb, et ta tunneb teemat, tahab teha otsuseid “for the greater good” ja vaadata tulevikku, kes on nõus tegema poliitilist enesetappu kui vaja on?Ega ma üle ühe hääle garanteerida ei saa.  Aga väärtuste klappimise puhul oleks see ju parem valik kui kesiganes mudaloopija ja järgmise valimisvõidu kindlustaja. Ei?

Leave a Reply