Eesti IT vabaks! E(i)-manipuleeri!

Ilmselt kui Eestis (hea küll, Tartus) 2x aastas konverentsidel käia siis oledki kõik inimesed ära näinud, kõik mõtted ja ideed ära kuulnud. Selline inbriidingu (on jah Eesti keeles selline sõna mulle tundub) värk. Ehk teen liiga. Aga ehk ei tee ka. Mis eilsest kaasamiskonverentsist ‘Omamoodne valitsemine 2012‘ meelde jäi. Kaldkirjas on asjasse otseselt mitte puutuvad mõtted mis paberile said.

Projektirahad on toredad. Neid saab magama panna. Korraldamise alla. Ja esinejate alla. Ja külastajate ajakulu alla. Ja kõigi toitlustamise peale ka. Kes kaugemalt tuli neil läks veel rohkem, ma vast panustasin 9 tundi oma aega. Vastu sain mõne mõtte. Poole tunni või tunni sisse saaks sisu suruda ilmselt küll.

Kuningriigi teine tulemine.

Nutitelefoni näppimine seltskonnas tuleks suitsunurka pagendada.

Mida saab täpselt üks omavalitsus kui IT eelarve on 1500€ aastas?

Millal mobiilpositsioneerimine on selline, et kõnniteede planeerimist saab selle põhjal teha?

Mis on avatud tarkvara vastand. Pean Linnari käest uurima.

Eesti.ee portaalist info leidmine. Kuidas peaks see olema struktureeritud, et inimene saaks oma küsimusele vastuse vähem kui poole minutiga (jõudmine infoni siis).

Kui energiatarbimise info oleks avalik saaks nii üksikisikud kui asutused/firmad võrdlusinfot ehk mõistlikult kasutada. Näiteks ettevõtte profiili, mingit mahumõõdet ja asukohta kõrvutades nuputada kas kuskil on võrreldes teistega kokkuhoidu.
Kas EE sellised andmed lähevad avaliku teabe nõude alla? :)

Kes hoolitseb oma/maa ja mis iganes valitsuste IT strateegia ja visiooni eest. Natuke kahtlen, et kõigil on ressurss ja kompetents. Mitte keegi ei tee? Keskvalitsus teeb? Ostetakse sisse?

Hea kui esinejal on anda absoluutne tõde ja lõpuks kinnitada, et tema ei manipuleeri. Siis on kindel värk.

Kas Eestis on mõni ettevõte mis võib julgelt väita, et juht on toestav funktsioon ja spetsialistid on selles mõttes mitte tema all vaid peal (struktuur siis).

Rohkem mitteformaalseid koosolekukohti kõigile!

Ühine kogemus. Kuidas seda järjepidevalt saavutada, et üks kollektiivi liige oma saadud kogemust ka teistele istutaks.

Miks riik ei ole eKool-i tellija/ostja. Või kui ei taha osta siis arendagu ise (ostku sisse erast). Vähemalt oleks neil mingigi võim tegijalt midagi nõuda/tahta.

Kõik korrutavad, et inimesi tuleb kaasata keskkonnas kus nad on. Üks asi millega nõustumine võtab mul veel aastaid ilmselt.
Aga üks küsimus siiski. Mis siis kui inimesed lähevad sellest keskkonnast ära kuhu sa oled kolinud. Ja teine. Andmed mis sa oled pannud sinna keskkonda pole sinu omad. On Kellegil mõte nende kolimiseks pärast seda kui see pole enam aktuaalne keskkond?

Linnaisade esinemise võiks ära jätta. Nad ei räägi sellest millest lubasid, ja räägivad nagu kõik peaks ise teadma millest nad räägivad. Tulemus on sisutühi, veniv ja lihtsalt nõme esinemine.

Tartu kodulehel on tore ‘ametnik vastab’ rubriik. Ametnikul on aega vastata terve kuu. Ja vahel saab vastuseks midagi mis tekitab ainult uusi küsimusi. Millele ametnikul on aega vastata kuu aega. Kas kuskil on ka ‘kaaskodanik vastab’? Ja ei ma ei mõtle feissbuuki/pere ja kodu foorumit või misiganes. Aga ma ei selgita ka mida ma mõtlen eks…

Sama mõte mis eesti.ee lehe kohta, Tartu.ee lehel pole info struktureeritud nii, et ma oma küsimusega lihtsa vastuse saaks. Tavaline probleem küsimuse ja struktureeritud kataloogipuu kokkusobivusest.

Tartu loomemajanduskeskus üllatas meeldivalt. Peab minema nende parki vaatama. Meeles on lapsepõlvest, et oli hirmus koht ja ükskord sain peaaegu peksa ka. No neid kohti kus saingi on rohkem kui peaaegu aga mis siis.

Kas keegi Eestis pole mõelnud uurida kas ei tasuks hakata fototehnika kohvreid tootma? See turg on suhteliselt kallis ja häid tegijaid vähe… Minu teada.

Tartu kunstikoolis on 3D modelleerija-visualiseerija eriala. Tore. Ei teadnud.

Järva-Jaani vallavanem Arto Saar oma blogimise ettevõtmisega jättis väga hea mulje. Võtsin tal pärast nööbist kinni ja küsisin kas on sellest jama ka tulnud. Saalis pigem keskenduti sellele kust ta selle jaoks küll aja võtab. Mitte sellele mis kasu ta sellest saab.

Ruhnu vallavanema räägitu jättis väga sügava mulje. http://ruhnu.ee/etraining/ nii väga mitte. Mitte siis asi ise kuivõrd see, et IE6-t ei peaks enam inimestele õpetama.

Positium on positiivne. Üle pika aja hetk kui ma mõtlesin, et seal oleks ilmselt väga väga huvitav kaasa lüüa. http://goo.gl/Lh3v6

Jah loomulikult positium müüs oma toodet aga vähemalt pakkusid nad välja mõtteid mida ehk paljudel ei ole tulnud. Elion seevastu tegi lausmüüki.

Ja kokkuvõttes Kristina Reinsalu välja öeldud mõte sellest kuidas kool peaks astuma uuele tasemele tuues näiteks kuidas lapsevanem võiks oma nutitelefoni saada video lapse luuletuse lugemisest koolis tekitas mul allergia.

Leave a Reply