Ei saa mitte vaiki olla, jälle.

3D Tallinn – Virtuaalne vanalinn.

Tore lahendus on. Selles mõttes, et linnaisadel on sellist infot arvatavasti vaja. Ja võibolla see lahendus säilib et ka mõnekümne aasta pärast saab näha milline Tallinn aastal 2011 umbes välja nägi. Aga avaliku tootena on arusaamatu kellele see võiks huvi pakkuda. Peale virisemise loomulikult.

Üritasin mõelda mis siis oleks informatiivne ja kasutatav lahendus. Tallinna panoraamid on nagu midagi. Miinuseks ehk flashi kasutamine aga võibolla teisiti hästi ei saagi (ilmselt pingutades siiski saab, CSS 3D transformiga safari peale näiteks http://krpano.com/iphone/).

Kui Tallinna panoraamidele saaks peale panna info kihid mis oleks “crowd sourced” (mis see Eesti keeles ongi…) siis oleks veel parem.

Tartus mul tuleb meelde et sõitis palju Regio ja Google sildiga autosid suur pall katusel ringi mõni aeg tagasi. Kahjuks tulemit veel ei näe aga ütleme nii et 3D-s kellegi tagaaeda kõndimist minu arvates kellegil vaja polegi. Pildist piisab täiesti, annab parema pildi isegi (pildistamise hetke) reaalsusest, on lihtsamalt uuendatav. Ehk on plusse veel.

Tartu, tehke ära. Uurige Regio käest kuna tuleb “street view”. Ja siis tehke konkurss, et kes teeb kõige “parema” lahenduse millega inimesed saaks sinna street view otsa sisu toota. Ja auhind ei ole sull, ainult feim on. Ja oma panoraamide kogumiku võiksite ka teha. Otsige natuke raha ja tehke samamoodi konkurss. Ja kui muidu ei saa siis näiteks  n € pilt ostke kokku ka kui hea on. Mõnel on ehk tehtud midagi, mõni soovib seda võibolla tööprojektina ette võtta.

Kas modereerima peab? Mis infot annab panna kaardi/pildipilve peale. “Siin müüakse kanepit ja salaviina”, “see on tore lasteaed ja siin aia taga on tore põõsastik”? Halvasti saab ikka mõelda. Optimismi peab säilitama ja mõtlema välja kogukonna enesereguleerimisvahendid. Linnal on kulutusi piisavalt.
Turismi edendamise peale lootmine on tore aga ma julgen kahelda kas unity web playeri otsa ehitatud, suhteliselt raskekaalulist (minu arvutis ei koopereeru), uuendusi ilmselt mitte saavat, mitte kuigi modernne väljanägev, lisainformatsiooni mitte sisaldav (teen liiga?) kuidagi ära tasub. Et kas seda keegi märkab, kasutab, taaskasutab või Tallinna peale mõtleb…

Leave a Reply