Segi paiskama, katkestama

Inglise keeles siis “disrupt”.

Käisin eile kinos ja täna raamatupoes. Viimases jäin mõtlema filmi hindade üle.

Kinos (seal kus mina käin) maksab pilet 5.50€, sinna juurde popkorn ja jook vast 5-6€, ainult kõige suurem jook oli vist 2.50€.

DVD mitte veel väga vana filmi oma maksab ~14€. Väga ümmarguselt. Väga otsida leiab ka 4-5€ eest. Aga DVD pole just päris see mida tänapäeval enamus inimesi ostma peaks. Blue-Ray on rohkem nagu 20€. Ei, eksin, rohkem on. isegi kuni 40€.

Laenutustesse jõuavad filmid suht hilja (Kas Eestis peale Elioni üldse midagi toimib? Seal on ikka suht hilinenud ja väsinud valik). Aga need mis on saab ~3€ eest kätte.

Kodus vaadata on mugav, kui on hea telekas ja võimalus heli ka piisavalt kõvaks panna.

Kinos? Pean minema, vehkima piletite pärast (üllatavalt raske on vahel üldse istuma saada), saad hunniku kaasvaatajaid keda ei soovi, pilt ei ole parem kui kodus, ainult suurem, ja heli on ka vahel sassis.

Et siis mis, kinos käin üksi ja maksan midagi juurde võtmata 6€ + lisaajakulu.

Kodus saaksin 40€ eest ehk mitmele inimesele isegi näidata, aga olgem ausad, filmid mida mina vaatan tihti ei sobi teisele. Ja nii palju kui ma olen aru saanud siis Eestis organiseeritud järelturgu ka pole. Ja kui isegi naisele näitan ka on tunnihind 10€.

Oli siin üldse valik?

Pealkirjani tagasi tulles. Kes oleks see kes paiskaks selle süsteemi segi. Teeks filmi mida inimesed tahavad näha, ja paneks selle valmimise hetkel “taskukohase” hinnaga digitaalsel kujul müüki. Müügitulu on ju suuremal määral tema oma kui läbi kinolevi minnes? Plaaditrükkimist ja levitamist ei pea ka tegema.
Ja lisaks lasku filmi esimesed x minutit tasuta vaadatavaks (hea filmi puhul 10nest piisab et inimene tahaks kohe edasi vaadata, halva puhul, njah. Ära tee halba filmi).
Andmed mis ma leian väidavad et Eestis enimvaadatud filmid leiavad umbes 200,000 kinovaatajat (ütleme siis piletiostjat, osad käivad mitu korda ja filmideks on Hollywoodi blockbusterid).

Mu matemaatika on katki kindlasti. Aga see süsteem on ka katki…

Leave a Reply