tiigritopist tasub ikka nurgas hoida

“Kui te päeval töötate siin ja mõnel õhtul mõtlete, mida ette võtta, siis mõelge Küberkaitseliidule. See on just teie jaoks, võimalus teha midagi vajalikku oma riigi heaks,” lisas President.

siit. ma mõtlesin. alustuseks et mis asi see küberkaitseliit on. siit sain teada.
ja siis mõtlesin et
1. ISP-idelt nõuda (ja lubada) arvutite/võrkude automaatselt võrgust eemaldamist. no veidi nagu elion vist juba teeb. et kui nö “kõrvalekaldega” käitumine. mina olen isegi hoiatuse ette saanud, et “sul on vist viirus”. ei ole. ma tean et ei ole aga tore et sa arvasid et on. ei ma ei arva et torrentist sikutamine või pornolehel käimine on “ohtlik” käitumine. packet inspection on aga päris kõrgel tasemel.
2. üks päev aastas kogu sisevõrgu seisma jätmine. jajah. see tähendab välisvõrgu ka. noh nagu tuletõrjeõppus. kes hakkama ei saa see saab aasta otsa aega proovida üle saada. sellepärast et alati on vigu mida saab kasutada. elu peab minema ka edasi kui juhtub vältimatu.
jajah. on jah toores. aga ei mõtlegi rohkem. vabalt läen kohale kui märkan et tartus näiteks mõni päev tehakse mõni brainstorm event kus ei ole ainult “eriti kõvad tegijad” koos kes teistest üle räägivad. jah tallinn on kaugel. aga tehke siis hoopis broadcast kuhu saab modereeritult kõrvalt ka teemasid/ideid juurde tuua. või lausa et kui modereerija näeb et on tark vend siis lastakse eetrisse. marvet etteotsa, kord nädalas tund aega, eksperdid juurde. ma lausa maksan maksu et seal taga oleks tiim kes mõtteid edasi analüüsiks ja executeks. riigi küberkaitset ei ehitata vabatahtlike peale, kivid ja mört peavad tulema mujalt, projektiks initsiatiivi jaoks on aga kindlasti väga hea seeme mis sealt tuleks.
ja oi kuidas mind ajab närvi kui sellise algatuse teksti kirjutaja ei suuda kasutada eesti keele õigekirja kontrolli. või ei anna seda teksti teisele lugeda.
ei mul pole ka vabandust valesti kirjutamiseks. aga see eest on mul ilus käekiri.

Leave a Reply